Загальні поради батькам

Орнамент для сайту Долішньолужецької школи



Друзі, вечеряйте разом -всією сім'єю.

/Files/images/21617615_1901986283400331_1256350614695894377_n.jpg Підкреслю: разом один з одним - за загальним столом, а не поруч з телевізором. Звичайно, ніщо не зближує людей так, як їх спільна участь у таїнствах церковних і молитві. Але це вже, так би мовити, вища математика. А починати ... необхідно з найпростішого - спільна сімейна трапеза, здатної зблизити рідних людей, роз'єднаних нині як ніколи.Зовсім недавно просту середньостатистичну сім'ю «об'єднував» телевізор, але тепер у кожного з'явився свій персональний. Та й крім нього величезна кількість всяких «гаджетів», в які людина з головою занурюється, забуваючи про все на світі, в тому числі і про своїх близьких ...Чоловіки і дружини, діти і батьки практично не спілкуються один з одним. Дні народження, банкети, корпоративи та весілля не мають на увазі спілкування, так як грає занадто гучна музика. Особливо страждають від нестачі живого спілкування діти, адже вони найбільше і потребують його. Воно дає їм серйозний імпульс до розвитку мовлення, здатності спокійно і цікаво відстоювати свою точку зору в дискусії, розширювати свій кругозір ...На жаль, але з дітьми ніхто не розмовляє. Їх сприймають як об'єкт. Але ж простий навик довірчого спілкування здатний оберегти їх від багатьох криз. Звикнувши ділитися своїми переживаннями з батьками, вони можуть уникнути, наприклад, фобій, а в більш зрілому віці природно і гармонійно, не втративши зв'язок з батьками, не зробити багатьох дурниць.Тому, крім спільних поїздок в автомобілі, походів за грибами, спільна сімейна трапеза на даний момент - єдиний спосіб зробити так, щоб сім'я залишалася дійсно сім'єю. Це, якщо хочете, певний хоча б мінімальний реальної сімейності, що претендує на щастя.

джерело:ЗАПИТАЙТЕ У СВЯЩЕНИКА - Артем Донецький



1. Уранці підіймайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прикрощі, не вживайте образливих слів.
2. Не підганяйте її, розрахувати час – це ваш обв’язок, якщо ви цю проблему не вирішили – провини дитини в цьому немає.
/Files/images/deti.jpg 3. Не посилайте дитину до школи без сніданку: у школі вона багато працює, витрачає сили.
4. Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, застережень: ”Дивися, поводься добре!”, „Щоб не було поганих балів” тощо. У дитини попереду важка праця.
5. Забудьте фразу: „Що ти сьогодні отримав?” Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй розслабитися (згадайте, як вам важко після виснаженого дня). Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитися, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте, на це ви не витратите багато часу.
6. Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненіїїстану, нехай заспокоїться, а згодом сама розповість, що сталося.
7. Зауваження вчителів вислуховуйте без присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте сваритися.Розмовляйтез дитиною спокійно.
8. Після школи дитина не повинна сідати за виконання завдань, необхідно 2-3 години відпочити.
9. Не можна виконувати завдання без перерви. Через кожні 15-20 хвилин необхідно відпочивати 10-15 хвилин.
10. Під час виконання завдань не стійте над дитиною, давайте їй можливість самостійно працювати. А коли вже потрібна допомога, то без крику, спокійно, з похвалою та підтримкою, вживаючи слова: „не хвилюйся”, „ти все вмієш”, „давай поміркуємо разом”, „згадай, як пояснював учитель” тощо.
11. Під час спілкування з дитиною не вживайте фразу: „Якщо ти будеш добре вчитися, то.........”
12. Упродовж дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути справи дитини.
13. У сім’ї має бути єдина тактика спілкування всіх дорослихіз дитиною. Усі суперечки щодо виховання дитини вирішуйте самі, без неї. Коли щось не виходить, порадьтесяз учителем, психологом.
14. Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини,особливоколи щось їїхвилює: головний біль, поганий стан.
15. Залучайте дітей до хатньої і суспільної праці, точно визначте коло їх обов’язків.
16. Учіть підлітка цінувати дружбу, поважати суспільну думку,правильно оцінювати свою поведінку й поведінку інших,порівнювати свої дії з діями інших, робити відповідні висновки.
17. Виховуйте витримку, наполегливість, готовність переборювати труднощі; чесність, правильність, уміння відстоятивласнучесть, а також родини, колективу тощо.
18. Виробляйте звичку сумлінно виконувати завдання, доручення вчителів, батьків, учнівського колективу.
19. Ні за яких обставин не заглядайте в портфель івкишені дитини. Навіть якщо вам здається, що ви все повинні знати про своїх дітей.
20. Коли ваша дитина прокидається, скажіть їй „Доброго ранку!” і не чекайте відповіді. Почніть день бадьоро, а не із зауважень і сварок.
21. Коли дитина повертається зі школи, запитайте: „Що сьогодні було цікавого?”
22. Намагайтеся, щоб дитина була прив’язана до помешкання. Повертаючись додому, не забувайте сказати: „А все-таки, як добре вдома!”
23. Ваша дитина принесла бали за семестр. Знайдіть,за що її похвалити.
24. Постійно говоріть дитині: „Ти гарний, але не кращий за інших”.
25. Скажіть дитині: „Не будь чепуруном – у класі не люблять чепурунів, не будь замазурою – у класі таких не люблять. Будь простоохайним”.
26.Коли ви роздратовані, почніть говорити з дитиною тихо. Ледь чутно, тоді роздратування відразу проходить.
27. Коли дитина виходитьіз будинку, обов’язково проведіть її до дверейіскажіть: „Не квапся, будь обережний”.
28. Коли син чи дочка повертаються зі школи, зустрічайте його (її) біля дверей. Дитина повинна знати, що ви раді її поверненню. Навіть якщо вона провинилася.



Кiлькiсть переглядiв: 714

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.